Thule Charm 2-in-1 kinderwagen een ideale wagen van baby naar peuter

Een kinderwagen gebruik je in de eerste jaren ontzettend vaak. Voor dat eerste voorzichtige rondje met je pasgeboren baby, een wandeling naar de supermarkt en later voor complete dagen op pad met een nieuwsgierige peuter. Comfort voor je kind is belangrijk, maar als ouder wil je vooral dat een kinderwagen praktisch is. Makkelijk sturen, voldoende opbergruimte en het liefst met één hand kunnen inklappen. De nieuwe Thule Charm 2-in-1 kinderwagen probeert al die wensen te combineren.

Bijzonder aan de Thule Charm is de relatief hoge positie van de reiswieg en het zitje. Hierdoor ligt of zit je kindje dichter bij je. Dat maakt oogcontact en contact onderweg gemakkelijker. De kinderwagen groeit bovendien vanaf de geboorte mee tot in de peutertijd. Wij nemen de nieuwe Thule Charm 2-in-1 onder de loep. Wat kun je verwachten en welke eigenschappen zijn vooral interessant voor jonge gezinnen?

Thule Charm 2-in-1 kinderwagen

Nieuwe Thule Charm 2-in-1 kinderwagen

Thule kennen we natuurlijk van producten voor actieve gezinnen. Met de Thule Charm 2-in-1 richt het merk zich op ouders die vanaf de geboorte gemakkelijk samen naar buiten willen. De kinderwagen is ontwikkeld als complete oplossing voor de eerste jaren. Je begint met de bijpassende Thule Charm reiswieg. Wanneer je kindje groter wordt, stap je over naar het ergonomische zitje.

Daarbij heeft Thule veel aandacht besteed aan de afstand tussen ouder en kind. Zowel de reiswieg als de zitting bevindt zich relatief hoog. Je hoeft daardoor minder ver naar beneden te buigen en je kindje is letterlijk dichterbij.

Vooral tijdens de eerste maanden kan dat prettig zijn. Even kijken of je baby nog slaapt, het speentje teruggeven of gewoon oogcontact maken gaat een stuk gemakkelijker.

reiswieg baby

Vanaf de geboorte met de Thule Charm reiswieg

Tijdens de eerste maanden gebruik je de kinderwagen met de speciale Thule Charm wieg. Voor een pasgeboren baby wil je natuurlijk vooral een rustige en geborgen plek. De reiswieg is daarom voorzien van zachte materialen, ventilatiepanelen en een beschermende kap.

Die ventilatie is vooral prettig wanneer je ook tijdens warmere dagen graag wandelt. Tegelijkertijd biedt de kap bescherming wanneer je buiten onderweg bent. Een slim detail is de opvouwbare flap met geïntegreerde opbergruimte. Kleine spullen die je regelmatig nodig hebt, kun je zo dicht bij de hand houden. Want iedereen die weleens met een baby op pad is geweest, weet dat je verrassend veel spullen kunt verzamelen voor één simpele wandeling.

Een reiswieg die je gemakkelijk kunt dragen

De reiswieg blijft natuurlijk niet altijd op het onderstel staan. Soms wil je je slapende baby even meenemen zonder de hele kinderwagen te verplaatsen. Thule heeft daarom aandacht besteed aan het dragen van de wieg. De ergonomische draagoplossing is ontworpen om de reiswieg stabiel en dicht bij je lichaam te kunnen dragen.

Dat klinkt misschien als een klein detail, maar in het dagelijks gebruik zijn het vaak juist dit soort dingen die verschil maken. Zeker wanneer je ondertussen ook een tas, sleutels en misschien nog de hand van een ouder kind probeert vast te houden.

Hoge kinderwagen voor meer contact met je baby

Een van de opvallendste kenmerken van de Thule Charm kinderwagen is de hoge positie van je kindje. Dat is niet alleen handig omdat je minder ver hoeft te bukken. Het maakt ook interactie gemakkelijker.

Je baby ligt tijdens de eerste maanden dichterbij en later geldt hetzelfde voor het zitje. Wanneer je peuter naar jou toe zit, kunnen jullie onderweg gemakkelijker oogcontact maken en met elkaar communiceren. Dat past bij het idee achter de kinderwagen. Thule wilde een model ontwikkelen dat niet alleen praktisch is, maar ook de verbinding tussen ouder en kind ondersteunt.

van baby naar peuter kinderwagen

Van baby naar peuter: Thule Charm 2-in-1 kinderwagen die meegroeit

Op een gegeven moment is je baby toe aan een zitje. De Thule Charm 2-in-1 verandert dan van een kinderwagen met reiswieg naar een comfortabele buggy voor een groter kind. De zitting is ruim en ergonomisch ontworpen. Je kunt de rugleuning bovendien helemaal in ligstand zetten.

Handig voor peuters die tijdens een lange wandeling ineens besluiten dat het toch echt tijd is voor een dutje. Daarnaast beschikt het zitje over:

  • een verstelbare beensteun;
  • ademende materialen;
  • verstelbare ventilatie;
  • een volledige ligstand;
  • een uitschuifbare kap;
  • een magnetisch easy-in harnas.

De ventilatie van het zitje kun je aanpassen zonder eerst de hele zitting te verwijderen. Dat is vooral tijdens warmere dagen praktisch.

Naar mama of papa kijken of juist naar de wereld?

Ook fijn: je kunt kiezen in welke richting je kind zit. Voor jonge kinderen kan een oudergerichte zitpositie prettig zijn. Je kindje ziet jou en jij kunt gemakkelijk reageren wanneer er iets is.

Naarmate peuters ouder en nieuwsgieriger worden, willen ze vaak juist zien waar jullie naartoe gaan. Dan kun je de zitting voorwaarts plaatsen. Opeens verandert een wandeling in een complete ontdekkingstocht.

Auto’s, honden, fietsers, vogels, andere kinderen en natuurlijk iedere graafmachine die onderweg wordt gespot: vanuit de voorwaartse positie kan je peuter alles bekijken. Het fijne is dat je niet vooraf hoeft te kiezen. Je past de kinderwagen aan de fase en behoefte van je kind aan.

magnetisch harnas

Magnetisch easy-in harnas

Iedere ouder met een beweeglijke dreumes of peuter weet hoe interessant een vijfpuntsgordel kan worden. Armpje erin. Andere armpje eruit. Nog een keer. En precies wanneer je denkt dat iedereen goed zit, besluit je peuter dat zitten sowieso niet meer de bedoeling was.

De Thule Charm heeft daarom een magnetisch easy-in harnas. Dat moet het vastzetten en losmaken sneller en eenvoudiger maken. Voor mij zijn dat typische eigenschappen die op papier misschien niet het spannendste onderdeel van een kinderwagen lijken, maar die je in het dagelijks leven waarschijnlijk juist vaak waardeert.

Comfortabel rijden op verschillende ondergronden

Een kinderwagen rijdt natuurlijk niet alleen over een perfect glad winkelcentrum. Je gaat over stoepen, klinkers, drempels en soms een onverhard pad. De Thule Charm is daarom uitgerust met vering en ontworpen voor stabiele bediening op verschillende dagelijkse ondergronden.

Dat past ook bij het actieve karakter dat we van Thule kennen. Het is geen kinderwagen die alleen mooi moet staan tijdens een rondje door de stad. Het idee is juist dat gezinnen ermee naar buiten kunnen en de kinderwagen veelvuldig gebruiken.

Thule Charm 2-in-1 kinderwagen

Met één hand de Thule Charm 2-in-1 kinderwagen bedienen

Een ander belangrijk uitgangspunt is gebruiksgemak. Volgens Thule kun je de Thule Charm 2-in-1 met één hand duwen, aanpassen en opvouwen. En laten we eerlijk zijn: als ouder heb je opvallend vaak maar één hand beschikbaar.

In je andere hand zit een baby, boodschappentas, knuffel, drinkbeker of iets anders waarvan je vóór het ouderschap nooit had gedacht dat je het tegelijkertijd zou dragen. Een kinderwagen die met één hand te bedienen is, kan dan ontzettend praktisch zijn.

Grote boodschappenmand tot 15 kilo

Hier word ik dan weer enthousiast van: een flinke boodschappenmand. De uitbreidbare boodschappenmand van de Thule Charm heeft een draagvermogen tot 15 kilogram. Dat geeft behoorlijk wat mogelijkheden.

Je kunt er natuurlijk je verzorgingstas in kwijt, maar ook boodschappen, jassen, speelgoed en andere spullen die gedurende een dag met kinderen op mysterieuze wijze bij jou terechtkomen. Zeker wanneer je regelmatig lopend boodschappen doet, is een ruime mand onder een kinderwagen geen overbodige luxe.

boodschappenmand tot 15 kilo

Compact inklappen en zelfstandig neerzetten

Thuis moet zo’n kinderwagen natuurlijk ook ergens blijven. De Thule Charm kan compact worden opgevouwen en blijft vervolgens zelfstandig staan. Dat maakt hem gemakkelijker op te bergen in bijvoorbeeld een hal, berging of garage.

Ook wanneer je de kinderwagen regelmatig in de auto meeneemt, is het formaat na inklappen belangrijk. Heb je een kleinere auto? Dan zou ik voor aanschaf altijd controleren wat de exacte ingeklapte afmetingen zijn en of de kinderwagen gemakkelijk in jouw kofferbak past.

Want een kinderwagen kan nog zoveel handige eigenschappen hebben: als je iedere keer Tetris moet spelen om hem in de auto te krijgen, verdwijnt een deel van dat gebruiksgemak snel.

Thule Charm als reissysteem met autostoeltje

Vooral tijdens de babytijd is een reissysteem erg praktisch. Je baby is onderweg in slaap gevallen en je wilt niet bij iedere korte stop je kindje wakker maken om over te stappen naar de kinderwagen. De Thule Charm is daarom geschikt om te combineren met een autostoeltje voor pasgeborenen. Via adapters kunnen ook autostoeltjes van andere merken worden gebruikt.

Controleer daarbij altijd vooraf of jouw specifieke autostoeltje en adapter officieel compatibel zijn. Zo kun je de kinderwagen aanpassen aan de manier waarop jullie als gezin onderweg zijn.

Thule Charm 2-in-1 kinderwagen

Voor welke gezinnen is de Thule Charm 2-in-1 kinderwagen interessant?

Met een adviesprijs vanaf € 1.299,95 behoort de Thule Charm duidelijk niet tot de budgetkinderwagens. Het is daarom vooral interessant om te kijken wat je daadwerkelijk voor dat bedrag krijgt en welke eigenschappen jij belangrijk vindt.

De Thule Charm kan interessant zijn wanneer je:

  • vanaf de geboorte één systeem wilt gebruiken;
  • je baby graag relatief hoog en dichtbij hebt;
  • regelmatig wandelt;
  • een grote boodschappenmand belangrijk vindt;
  • de kinderwagen vaak met één hand moet bedienen;
  • een omkeerbare zitting wilt;
  • waarde hecht aan ventilatie en comfort;
  • een kinderwagen zoekt die ook als reissysteem gebruikt kan worden.

Bij een kinderwagen blijft uitproberen trouwens ontzettend belangrijk. Lengte, loopstijl en persoonlijke voorkeur bepalen mede of een model prettig rijdt. Ga er dus vooral daadwerkelijk achter lopen voordat je zo’n grote aankoop doet.

De Thule Charm 2-in-1 wordt uitgebracht in drie kleuren: Zwart, Donkerblauw en Faded Khaki.

Daarmee zijn de kleuren vrij rustig en tijdloos gehouden. Dat is bij een kinderwagen die je mogelijk meerdere jaren gebruikt natuurlijk geen gek idee.

Thule Charm 2-in-1: praktische kinderwagen voor actieve gezinnen

Wat vooral opvalt aan de Thule Charm 2-in-1 kinderwagen, is dat er duidelijk is gekeken naar het dagelijks leven met een baby en peuter. Niet alleen naar hoe een kinderwagen eruitziet, maar naar al die kleine handelingen die je iedere dag opnieuw uitvoert.

Je baby even bekijken zonder diep te hoeven bukken. Een beweeglijke peuter gemakkelijker vastzetten. Een flinke hoeveelheid spullen meenemen. Met één hand sturen. Het zitje omdraaien wanneer je kind liever naar buiten kijkt. En de kinderwagen weer compact opbergen wanneer je thuiskomt.

De verhoogde reiswieg en zitting vind ik daarbij een interessant uitgangspunt. Vooral tijdens de eerste periode wil je je kindje graag dichtbij hebben. Later kan diezelfde hoge zitpositie het contact tijdens wandelingen gemakkelijker maken.

En uiteindelijk is dat misschien wel het fijnste aan samen naar buiten gaan. Je hoeft helemaal geen groot avontuur te plannen. Soms is een blokje om met je baby, de eerste keer samen naar het park of met je peuter onderweg boodschappen doen al avontuur genoeg.

Lees ook deze blogs

footer-7
Delen is enorm lief

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.